Ο Κωστούρος προηγείται με 54% έναντι 29% του Αναγνωσταρά και 15% των άλλων, στην ψηφοφορία του psifisto.gr

4 εβδομάδες ago

Το νέο ερώτημα της εξειδικευμένης πλατφόρμας ψηφοφοριών,http://psifisto.gr/ , αφορά τον Δήμο Ναυπλιέων. Ειδικότερα, ζητά από τους δημότες του Καλλικρατικού δήμου Ναυπλίου να απαντήσουν «Με ποιον Δήμαρχο έγιναν οι μεγαλύτερες εκδηλώσεις στο Ναύπλιο»;

Το ερώτημα αναρτήθηκε χθες, 22 Φεβρουαρίου και 24 ώρες μετά είχε καταμετρήσει 3.200 ψήφους.

Σύμφωνα με τα καταμετρηθέντα αποτελέσματα οι συγκρινόμενοι δήμαρχοι, Δημήτρης Κωστούρος και Παναγιώτης Αναγνωσταράς συγκέντρωσαν τα ακόλουθα ποσοστά και ψήφους:

ΔΗΜ. ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ:54 % και 1.802 ψήφους επί 3.201

ΠΑΝ. ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΡΑΣ: 29% και 972 ψήφους επί 3.201

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ: 15% και 522 ψήφους επί 3.201

Δεδομένου ότι οι κ.κ. Κωστούρος και Αναγνωσταράς διεκδικούν τον δήμο Ναυπλιέων και η σχετική ψηφοφορία διεξάγεται λίγες ημέρες πριν από το Μαραθώνιο Ναυπλίου (λήγει την Κυριακή 3 Μαρτίου 2019), αναμένεται να υπάρξει μεγάλη συμμετοχή πολιτών και φίλων των υποψηφίων δημάρχων.

Για να ψηφίσετε ή να παρακολουθείτε την πορεία της ψηφοφορίας πατήστε ΕΔΩ